האם ווקומרס היא המערכת המתאימה לבניית אתר המכירות שלכם ב 2019?

 בניית אתר ווקומרס  - האם Woocommerce המערכת המתאימה להקמת אתר המכירה שלכם? 

 

ממשיכים בסדרת הכתבות שלנו בנושא מערכות בניית אתרי מכירות והפעם סקירת המערכת הפופולרית מכולן נכון ל 2019 - וווקומרס ( WOOCOMMERCE ) - פלטפורמת להקמת אתרי מכירה מבוססת וורדפרס. בכתבה זו נסביר מהי ווקומרס, קצת על המערכת, ועל היתרונות וחסרונות מול מערכות להקמת הקמת אתר ווקומרס - הסקירה המלאה של המערכת, יתרונות וחסרונות לבניית אתר מבוסס ווקומרס למכירה אונלייןאתרי מכירה אחרות, כמו כן נספק מידע על מחיר לבניית אתר מכירות מבוני אתרים העובדים עם ווקומרס ומה תוכלו לקבל מהאתר שתבנו: תמיכה במערכות הדרושות לניהול יום יומי של עסק מכירות אונליין.  

 

נכון לתחילת 2019 ווקומרס היא המערכת הפופולרית ביותר בעולם להקמת אתרי מכירה ולמרות העליה המהירה של פלטפורמות אחרות כמו Shopify או מערכות אחרות, עדיין רבים מעדיפים להקים אתר מכירה על מערכת פתוחה ובמערכת שהם כבר מכירים ועבדו איתה בעבר  (וורדרפס)  ובזירה הזו ווקומרס מספקת פיתרון מצוין לכל מי שמעוניין באתר מכירה עם תפעול פשוט יחסית המבוסס על מערכת פתוחה ומוכרת. 

 

 

אז עד כמה Woocommerce פופלרית ונפוצה יחסית למערכות בניית אתרי איקומרס אחרות:

נתונים מתוך אתר buildwith - דוח  אתרי איקומרס בעולם. ( בישראל לווקומרס נתח שוק גדול יותר) 

  הקמת אתר ווקומרס - הסקירה המלאה של המערכת, יתרונות וחסרונות לבניית אתר מבוסס ווקומרס למכירה אונליין קרא עוד

אתר מג'נטו - האם Magento היא הפלטפורמה המתאימה לבניית אתר המכירות שלכם?

מה זה Magento (מג'נטו ) והאם המערכת מתאימה לעסק שלכם? 

מג'נטו היא  אחת מפלטפורמות המסחר המוכרות והמוצלחות לבניית אתרי מכירה משמעותים ועסקים רבים בוחרים לבסס את הפעילות שלהם אונליין בבניית חנות Magento   בזכות היכולות המתקדמות, יציבות המערכת גם לעסקים שפועלים בכמה מדינות עם מגוון מוצרים רחב או עם צרכים מתקדמים מעבר לסליקה בסיסית.      

בניגוד למערכות בניית אתרים אחרות כמו וורדפרס  (מוצלחת גם כן) שנבנו לבניית בלוגים ואז הפכו למערכות מכירה בעזרת הוספת ווקומרס ותוספות נוספות, מג'נטו נבנתה מראש לעסקים שמוכרים ברשת, וקיימת יותר זמן כמערכת מכירות שלמה הכוללת חיבורים אפשריים למערכות אחרות (כמו אייבי ואמזון) או מערכות מלאי מתקדמות בתוך החברה. כך שכשמגיעים לבניית אתרי מכירה גדולים יותר לעסקים עם נפח פעילות משמעותי או פעילות שדורשת תמיכה במוצרים רבים או מורכבים. מגינטו היא המערכת המומלצת בעניינו.  יכולות והתאמה של מערכת מגנטו לעסק שלכם, האם MAGENTO היא מערכת אתרי המכירה הטובה מכולן

הפופולאריות שלה זוכה Magento נובעת גם בעיקר מעצם היותה פלטפורמה אתרי סחר וותיקה  שכבר פותחו לה כל הפיצ'רים האפשריים ושידרשו לכל חנות בסדר גודל בינוני גדול, אם זה תמיכה במערכות מדידה מתקדמות, חיבור למערכות ניהול מלאי, ניהול כמה חנויות במקביל, ריבוי שפות, תמיכה באלפי מוצרים מורכבים ועוד. ובנוסף לכל המערכת עצמה חינמית בעלת קוד פתוח ומאפשרת לכל עסק או איש מקצוע לפתוח חנות אינטרנטית ולהעביר אותה בהמשך הדרך בין אחסונים שונים או להחליף ספקי פיתוח ללא בעיה..(בניגוד למערכות בניית אתרי מכירה סגורות כמו Shopify, וויקס שופס, ביגקומרס ואחרות).

  • כבר בניתם אתר ומעוניינים במתכנת מקצועי לתחזוקת האתר או בניית אתר חדש - צרו קשר

קרא עוד

חנות וירטואלית / אתר מכירות - כמה עולה ומדוע הבדלי המחיר הגדולים בין אתרי ווקומרס, קונימבו, מג'נטו שופיפיי וויקס ואחרים

כמה עולה חנות וירטואלית ( אתר מסחר / מכירות ) ?  ומדוע הבדלי המחיר ( אתרי ווקומרס, קונימבו, מג'נטו שופיפיי וויקס ועוד

בעלי עסקים רבים לא מבינים מדוע ספקי בניית אתרי מכירות מסוימים מבקשים עשרות אלפי שקלים לאתר ואחרים מבקשים סכומים נמוכים משמעותית, ובאמת עומדים חסרי הבנה מול ההצעות שהם מקבלים, במקרים רבים התסכול הזה גורם לדחות את פרויקט להקמת אתר מכירות (חנות וירטואלית / אתר מסחר ) לזמן אחר או לבחור תוך התבססות על  הדבר היחיד שהם כן מביני בהצעה: המחיר.

השאלה הראשונה שלקוחות פוטנציאלים שואלים היא כמה עולה לבנות אתר מכירות? והתשובה הנפוצה הדי מתסכלת מבחינתם הינה "זה תלוי". 

שאלה שנייה איתה מתמודדים בעלי חנויות לעתיד היא באיזה פלטפורמה כדאי לבנות את אתר המכירה, האם לבנות אתר איקומרס מבוסס מג'נטו, אתר מכירות מבוסס ווקומרס, שופיפיי shopify או אתרי מכירה (חנויות וירטואליות ) מבוססות קוד אחרות. וגם כאן התשובה זהה. 

בכתבה זו נסקור את הנושאים הללו כך שתוכלו להבין על מה משלמים ומה ההבדלים בין מערכות המסחר השונות כך שתוכלו לדעת מה לקנות, וחשוב לא פחות להבין על מה תשלמו.  

אז מהו התמחור המקובל לחנות וירטואלית (אתר מסחר / מכירה) בסיסית או מורכבת? הכתבה הבאה תסביר בפשטות על מה אתם משלמים 

לתוך הצעת המחיר שבעל העסק מקבל לבניית אתר מכירה נכנסים פרמטרים רבים ובעיקר תמחור זמן עבודה של אנשי  מקצוע, כך שככל...

בונים אתר מכירה? ההוצאה הגדולה היא שיווק - כך תבנו אתר שניתן גם לפרסם ולקדם בגוגל

אתר מכירה (אתר מסחרי/ e commerce) - הצ'ק ליסט המלא שימנע מכם לבנות את האתר מחדש בשנה הבאה. 

חברות רבות מציעות בניית אתרי מכירה על בסיס מערכות שונות, והיום אפילו חברות גדולות מתחומים אחרים מנסות להיכנס לתחום ומציעות חנויות אינטרנטיות / אתרי מכירה / אתרי איקומרס  כשאפילו חברות מתחום האשראי כמו ישראכרט מציעה היום בניית חנות אונליין עם פרויקט "החנות האינטרנטית שלי" ומוסיפה עוד דלק למדורת האיקומרס הישראלי. כשבינתיים עדיין לא ברור על איזו פלטפורמה המערכת בנוייה ומה היכולות שלה והתמיכה שלה בפ'יצרים קריטיים לכל בעל חנות אונליין.

בטוח שעם מגוון כל כך גדול של חנויות ופלטפורמות לבניית אתרי סחר זה כבר מאוד לא פשוט לבחור במערכת המתאימה והתוצאה היא שרב בעלי האתרים יזנחו את אתר המכירה הראשון צ'ק ליסט בחירת מערכת לאתרי מכירהשבנו ויעברו למערכת חדשה עוד בשנה הראשונה שלהם בשוק!  

הסיבות העיקריות בגללן בעלי אתרי מכירה לא מרוצים מהאתר שבנו:

  • האתר שנבנה מוגבל ביכולות ואינו תומך בפיצ'רים בסיסים או מתקדמים הדרושים לכל חנות אונליין
  • הגבלות במתן גישה לקוד האתר ועלויות גבוהות לביצוע שינויים באתר
  • דרישה לביצוע כל שינוי באתר על ידי מתכנתי החברה שבנתה את האתר ללא מתן גישה מלאה לקוד האתר 

 

 

 

הצ'ק ליסט לבניית אתר מכירה ובחירת פלטפורמת איקומרס שתלווה את העסק שלכם בשנים הבאות 

1. האם האתר יבנה בקוד פתוח ותוכלו לקחת את האתר מתי שתרצו או...

איזו פלטפורמה מומלצת לבניית אתר מכירה / מסחר (חנות וירטואלית ) ?

פלטפורמות אתרי סחר מומלצות ומומלצות פחות

 

אם נראה לכם שכולם סביבכם החליטו לפתוח חנות וירטואלית (בשמות אחרים גם אתר מכירות / אתר סחר / אתר איקומרס ) ברשת אז כנראה שאתם צודקים, הגולשים בישראל כבר עברו את מחסום הקנייה אונליין וכשהקונים באים גם המוכרים מגיעים ותחום האיקומרס וחנויות האיקומרס במיוחד צומח במהירות גדולה. בשנתיים האחרונות אנו עדים לגל של פתיחת אתרי חנויות וירטואליות בישראל כשחלק מוצלחות וחלקן קצת פחות - אז לפני שגם אתם בונים את אתר המכירות הראשון או השני שלכם כדאי שתתחילו בהכרות ראשונה עם סוגי הפלטפורמה עליהן כדאי או לא כדאי לבנות את אתר המכירה?

ההיצע בתחום רב והאפשרויות רבות ומגוונות מאוד, ושמות חברות או פלטפורמות להקמת אתרי מכירה נפוצות שתתקלו בהן הם: מג'נטו, ווקומרס, שופיפיי, אופן קארט, וויקס שופס, קונימבו, אי שופ / Magento, Vulosion, Bigcommerce, Shopify,  ומערכות קאסטום מייד אחרות, כשההבדל הראשוני בין המערכות השונות  גדול ומתחיל בתמיכה חלקית בכלים מתקדמים או שימושיות מוגבלת, אם זה מבחינת נוחות שימוש, קושי בתפעול, מגבלות שיווק או פרסום ועד כשלים טכניים ובאגים מרובים.

החלוקה הראשונית שכדאי שתכירו לפני הקמת אתר המכירה וקבלת ההחלטה, אתרי מכירה נבנים בשני סוגי מערכות עיקריים:

בניית אתר מכירה על פלטפורמת Ecommerce סגורות או פתוחות

בנייה אתר מכירות על פלטפורמות אתרי מכירה סגורות (שופיפיי, וויקס, קונימבו, אי שופ, וולושיין, ביגקומרס..):  

פלטפורמות סגורות הינן מערכות של חברות מסחריות אותן אפשר לקנות עבור תשלום חודשי, המערכותבניית...					  </div>
						  <div class= קרא עוד

פלטפורמות בניית אתרי המכירה הנפוצות ביותר

 

  פלטפורמות בניית אתרי המכירה הנפוצות ביותר

כאשר אתם ניגשים לבחור את הפלטפורמה עליה תבנו את האתר המסחרי שלכם כדאי לבחון האם פלטפורמת בניית אתרי המסחר שבחרתם נפוצה מספיק בשוק והאם אכן החברה שעומדת מאחוריה תשרוד ותספק תמיכה למוצר גם בעוד שנתיים שלוש. ישנן חברות אינטרנט רבות בשלבי חיים שונים ברשת: מחברות סטארט אפ חדשות עם מוצר שבקושי מתפקד ועד חברות וותיקות עם מוצרים מפותחים, עמידים ובעלי תמיכה איכותית ויציבה במאות פ'יצרים ותוספים.
הכלל הבסיסי הוא שככל שלפלטפורמה בניית אתרים יש יותר משתמשים כך גם גדלה כמות הפ'יצרים שכבר נבנו לתוך המערכת או כמות הפיצרים ומערכות חיצוניות שמתחברים אליה בצורה קלה, לדוגמא תוספים שמאפשרים אינטגרציה של גוגל אנליטקס לאתר או תוספים לעזרה בקידום האתר או אלפי תוספים אחרים שאתם עדיין לא יודעים שתצטרכו.
בפלטפורמה וותיקה ונפוצה כבר טופלו רוב הבאגים והתקלות וכבר נבנו תוספים שיעשו לכם את החיים הרבה יותר קלים בהמשך הדרך ולכן ברוב המקרים עדיף לכם לבסס את החנות שלכם על חברות מבוססות, עם פלטפורמת בניית אתרי מסחר נפוצה ויציבה.
גם אם אתם מומחים בתחום ויכולים לזהות חברה חדשה עם מוצר חדשני ומוצלח במיוחד עדיין שווה לחשוב כמה שניות האם החברה תתמוך בי ובאתר המושקע שלי גם בעוד כמה שנים.

פלטפורמות בניית אתרי המסחר הנפוצות ביותר – 2017:

לפי ניתוח נתונים  אתר המידע הכל כך שימושי builtwith אלו הן פלטפורמות האתרים הנפוצות ביותר, נבדק למיליון האתרים המובילים בעולם:  

קרא עוד

 

בניית אתרי eCommerce ( אתרי מכירות )

בניית אתרי eCOMMERCE מבוססי MAGENTO 2 

בניית אתרי מכירה מבוססי ווקומרס

בניית אתרי איקומרס מבוססי שופיפי

 

לא יודעים מהי המערכת המתאימה לבניית אתר המכירה שלכם ?  צרו קשר