גוגל שופינג ופרסומות קניות בגוגל מודעות Google Shopping - המדריך המלא


מה זה גוגל שופינג וממתי זמין  בישראל ! כך תופיעו ותפרסמו ב Google Shopping:

עדות נוספות להתפתחות תחום האיקומרס והמכירה אונליין בישראל הגיע בשבועות האחרונים בהן נצפו מודעות פרסום מסוג גוגל שופינג -  Google Shopping ads בעברית בישראל!

 עד כה גוגל אפשרה את השימוש במודעות אלו ( מודעות קניות ) במספר מוגבל של ארצות ( 37 ארצות בלבד) ונראה כי ישראל תהיה המדינה הנוספת שתצטרף לרשימה בקרוב: נצפו בישראל מודעות קנייה בעברית, וכבר עודכן באתר של גוגל שמודעות השופינג נמצאות בבטא (פתוח לחלק מהמפרסמים ) בישראל  וכנראה צפויות להגיע לכלל המפרסמים בגוגל בחודשים הקרובים.

  • רשימת המדינות  (כולל ישראל) בהן ניתן למצוא את מודעות השופינג של גוגל בדף הרשמי של גוגל .גוגל שופינג - עכשיו בישראל

מודעות קניות הן מכלי הפרסום האפקטיביים ביותר לחנויות וירטואליות וההגעה שלהן לישראל מעוררת עניין רב ותאפשר לאתרי מכירות בעברית למכור יותר ולפרסם ביעילות גדולה ממוצרים בודדים ועד אלפי מוצרים בחנויות וירטואליות גדולות והצפי הוא שעסקים שיאמצו אותן ראשונים ייהנו מערוץ שיווק רווחי במיוחד וגידול משמעותי בנפח המכירות באתר.

המודעות לא מגיעות לבד וחלק לא פחות משמעותי יהיה ההגעה של גוגל שופינג - מנוע החיפוש של גוגל מוצרים אונליין

 

מה זה גוגל שופינג ? היכן נמצא דף החיפוש של גוגל שופינג

מנוע החיפוש של גוגל מאפשר לגולש לקבל תוצאות כלליות, תוצאות של תמונות, תוצאות וידאו, מפות וגם תוצאות חיפוש  של מוצרים בלבד, כל המוצרים המוצגים בדף זה הם מוצרים שנמצאים במערכת גוגל שופינג בה ניתן לחפש מוצרים נוספים של החנות, מותג מסוים או חיפוש של מוצרים אחרים על בסיס צבע, דוגמא, בד או גיזרה מחנויות רבות אחרות, זהו מנוע השוואת מחירים עוצמתי שישנה את השוק הישראלי וכנראה יהווה תחרות גדולה מאוד לזאפ ולחברות נוספות בתחום. 

גוגל-שופינג קרא עוד

דרג פריט זה
(1 הצבע)

פרסום אתרי איקומרס בפינטרסט ואינסטגרם

פרסום באינסטגרם או פינטרסט לאיקומרס, תלוי מה אתם מוכרים?

 

בעלי חנויות אונליין רבים (בעיקר וותיקים ) ביססו את העסק על תנועה אורגנית מגוגל ועל פרסום בגוגל, ולאחר מכן הוסיפו את פייסבוק וערוצים נוספים כערוצים תומכים כדי לא להישאר מאחור, ונראה שהשינוים בגילאי הקונים כבר הופכים את אינסטגרם לערוץ הכרחי נוסף בתכנית השיווק והפרסום של אתרי מכירות רבים, שיצטרפו לכל מעצבי דעת הקהל הצעירים יותר שכבר מציגים נוכחות מרשימה באינסטגרם, 

כשהיום כבר לא נדיר לראות אתרי מכירה שנשענים בעיקר על אינסטגרם כערוץ השיווקי המרכזי ומייצרים ממנו את רוב המכירות, אתרים כאלו יוכלו לייצר אפילו יותר מכירות בעזרת השינויים הצפויים, ולקחת ביס גדול נוסף  אם הגולשים ימצאו את אינסטגרם כנוחה יותר לביצוע הקניות שלהם במובייל.


אינסטגרם בוחנת הוספת כפתורי קנייה ישירה מתמונות מוצרים, האם הגיע הזמן לפרסם באינסטגרם?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

התמונה מתוך ההודעה הרשמית: http://blog.instagram.com/post/151983992047/161018-stories-explore

מהו השינוי הקטן/גדול באינסטגרם:   

הוספת אפשרות קנייה ישירה תייצר קנייה קלה ומהירה יותר לקהל משתמשי אינסטגרם ותדחוף את עולם האיקומרס להעלות יותר ויותר מוצרים למכירה באפליקציה כדי ליהנות מתנועה אורגנית ומכירות נוספות ובעצם תהפוך את אינסטגראם לחנות ענקית עם מליוני מוצרים לקנייה מהירה. 

כך שאם אתם עדיין לא שם זו קריאת ההשכמה וכדאי להתחיל לפתח את אינסטגרם כערוץ שיווקי משמעותי שימשוך יותר לקוחות וכדי לא לאבד לקוחות פוטנציאלים שכבר נמצאים שם וינצלו את...

דרג פריט זה
(1 הצבע)

מודעות רימרקטינג ברשת החיפוש של גוגל - אסטרטגיות פרסום מתקדמות לאתרי מכירה

רימרקטינג ברשת החיפוש של גוגל

רימרקטינג למודעות חיפוש - אסטרטגיות פרסום מתקדמות לאתרי מכירה : REMARKETING LIST FOR SEARCH ADS 

מתוך רשימת הכלים המתקדמים מאוד לשיפור המכירות באתרי מכירה - הכלי הראשון בו ישתמשו מקצועני פרסום הוא רימרקטינג ברשת החיפוש של גוגל: רב הסיכויים שלא ידעתם אך חלק מהמודעות בהם אתם נתקלים בחיפוש בגוגל הן מודעות שמוצגות לכם אישית, לא רק על בסיס מילות החיפוש בהן השתמשתם אלא גם על בסיס ביקורי עבר שלכם באתרים מסוימים -מודעות אלו הן מודעות רימרקטינג ברשת החיפוש של גוגל ( RLSA )

רימרקטינג בחיפוש הוא כלי אפקטיבי מאוד להחזרת גולשים שביקרו באתר שלכם בעבר והפעם בעזרת הצגת מודעות טקסט ברשת החיפוש של גוגל (מודעות במנוע החיפוש) מודעות אלו יוצגו רק בזמן שהגולש מחפש בגוגל ורק אם ביקר באתר שלכם בעבר.

 

דוגמא קצרה: גולשת ביקרה באתר המכירה שלכם בו אתם מוכרים בגדי ים.

למחרת אותה גולשת מתקדמת בתהליך הרכישה שלה ומחפשת בגוגל את המונח  "ביקיני משולשים אדום" - אותה הגולשת תיתקל במודעה שלכם בחיפוש. ( בהנחה שהקמפיין שלכם הוגדר נכון והוספתם את המילה "ביקיני" כביטוי חיפוש בקמפיין )

קרא עוד

דרג פריט זה
(3 הצבעות)

אסטרטגיות רימרקטינג דינמי שייצרו לכם יותר מכירות באתרי סחר

10 אסטרטגיות רימרקטינג דינמי שייצרו לכם מכירות

10 אסטרטגיות רימרקטינג דינמי שמייצרות מכירות 

כשבוחנים נתוני מכירות ומקורות תנועה שמייצרים מכירות באתרי סחר משמעותיים מוצאים את התנועה החוזרת לאתר כתנועה האיכותית ביותר,כאשר בין הכלים המובילים להגדלת התנועה החוזרת נמצא את השמוש במודעות רימרקטינג (פרסומות להחזרת גולשים ).

באתרים משמעותים רימרקטינג דינמי הוא  הכלי האפקטיבי ביותר ליצירת מכירות ורלוונטי במיוחד באתרים בהם קיימת תנועה איכותית ומגוון מוצרים רחב. בשונה מרימרקטינג רגיל, בקמפיין רימרקטינג דינמי יוצגו לגולש מודעות מותאמות אישית ומבוססות מידע ובהן יוצגו המוצרים הספציפיים בהם התעניין באתר. 

הרלוונטיות הגדולה מביאה בעקבותיה גם אחוזי המרה גבוהים מהרגיל ועדיין ישנן אסטרטגיות רימרקטינג מתקדמות שיעלו את אחוזי ההמרה אף יותר, באתרים גדולים או עם מוצרים מגוונים ניתן לשפר את ההמרות בצורה מרשימה בעזרת שימוש במידע נוסף ובאסטרטגיות רימרקטינג דינמי מתקדמות:

היכן תוכלו לראות את מודעות הרימרקטינג הדינמיות שלכם

המודעות מוצגות באתרים שונים ברחבי רשת הפרסום של גוגל, ביוטיוב, לינקדין ואתרים רבים אחרים, ניתן ומומלץ להגביל את הצפייה לסוגי אתרים מתאימים בעלי שטחי פרסום איכותיים ואפקטיביים אך לא מומלץ להגביל מידי כדי למנוע עליית מחירים ותשלום גבוהה לקליק. 

ניתן כמובן לפרסם מודעות רימרקטינג דינמיות בפייסבוק וזאת לאחר הטמעה נפרדת ובניית פיד וקמפיינים נפרדים המתאימים לשטחי הפרסום שפייסבוק מספקת

 

מודעת רימרקטינג דינמי בynet: 

רימרקטינג דינמי - מודעה באתר ynet

דרג פריט זה
(3 הצבעות)

דוחות יוזר אקספלורר user explorer גוגל אנליטיקס - הבנת הגולש הבודד

גוגל אנליטיקס - דוחות יוזר אקספלורר user explorer - הבנת התנהגות הגולשים באתרי מכירות

 

גוגל משדרגים את מערכת גוגל אנליטיקס עם הוספה של דוחות מבוססי יוזר שהיו כל כך חסרים במערכת עד היום,  הדוח החדש נקרא יוזר אקספלורר User Explorer והוא יאפשר לכם לעקוב אחרי פעילות המשתמש הבודד במהלך הביקור שלו באתר  וגם במהלך הביקורים הבאים שלו באתר כך שתקבלו נתוני גלישה מאוד מעניינים ושימושיים לשיפור ההבנה של תנועה ואינטרקציה של הגולש היחיד עם  האתר או האפליקציה שלכם בכל שלבי החיים שלו.  דוחות יוזר אקספלור הם דוחות מבוססי client id - כלומר כל גולש שנכנס לאתר מקבל מגוגל מספר יחודי (מעין ת.ז) שילווה אותו במהלך הביקור הנוכחי ובמהלך הביקורים הנוספים שלו באתר, מספר זה יוצג בדוחות גוגל אנליטיקס עבור כל גולש ואיתו המון נתונים מעניינים נוספים.      

אילו נתונים אפשר לראות בדוחות יוזר אקספלורר?

 

דוח יוזר אקספלורר הבסיסי מאפשר צפייה ברשימת הגולשים השונים שביקרו באתר כאשר לכל גול מוצג על ידי מספר - קליינט אי די client id - מספר זה הוא המספר היחודי שכל גולש שמבקר באתר שלכם מקבל מגוגל, הclient id מלווה את הגולש בכל ביקוריו באתר. לכל גולש ניתן לראות את כמות הביקורים ( sessions) ממוצע זמן לביקור, באונס רייט, הכנסות, כמות רכישות שביצע, ואחוז המרה לגולים שהוגדרו מראש

הקלקה על כל  כל אחד ואחד מהגולשים ( על ה client id ) תספק לכם מבט מעמיק מאוד על התנועה וההתנהגות של הגולש באתר או באפליקציה שלכם, תוכלו לראות מאיזה ערוץ הגולש הגיע לראשונה, באיזה דפים ביקר, איזה...

איך תשפרו את אחוזי ההמרה בעזרת דוחות ה SEO החדשים בגוגל אנליטיקס

שיפור המרות ומכירות בעזרת דוחות ה SEO החדשים בגוגל אנליטיקס

 

גוגל משדרגים את מערכת גוגל אנליטיקס והשבוע התבשרנו על עידכון משמעותי נוסף ( אחרי הוספת דוחות USER EXPLORER המאוד מעניינים ) , והפעם חיבור משודרג של נתוני ה google search console  לגוגל אנליטיקס ושדרוג דוח האנליטיקס לתנועה אורגנית.

זהו שינויי קטן אך משמעותי ביותר לקבלת תמונה טובה של ביצועי אתר המכירות שלכם (או כל אתר אחר) ולביצוע אופטימזציה של התנועה האורגנית כך שתייצרו יותר המרות ומכירות!  

אז מה חדש בדוחות גוגל אנליטיקס לתנועה אורגנית ?

 מהעידכון הקרוב, תוכלו לראות בדוח אחד גם את נתוני החיפוש: כמות החיפושים להם נחשף כל דף מהאתר שלכם, את כמות ההקלקות ואת אחוזי ההקלקה לכניסה לאתר, מיקום ממוצע (בחיפוש ) ובנוסף גם לראות את נתוני השימוש של הגולשים באתר שלכם: מספר דפים לביקור, זמני שהיה, באונס רייט,  השלמת יעדים, רכישות ועוד.    

זוהי התמונה של הדוח הצפוי שגוגל פרסמ בהודעה על השידרוג  וכרגילצפויים בהמשך שינויים ועידכונים נוספים:

איך הנתונים בדוחות ה SEO באנליטיקס יעזרו לכם לייצר יותר מכירות?

אם בעבר ביצעתם אופטימזציה שמטרתה לייצר יותר כניסות לאתר, מעכשיו תוכלו...

דרג פריט זה
(8 הצבעות)

שישה צעדים משמעותיים להגדלת המכירות באתר שלך

אם יש לכם חנות וירטואלית אתם ודאי יודעים כמה חשוב שהיא תמכור. השקעתם כסף ומאמצים במיתוג, ארגון סחורה ובניית האתר שלכם, כדאי שתשקיעו את אותם המאמצים בקידום של החנות ברחבי הרשת - בצורה יעילה וחכמה.

כדי לקחת את החנות שלכם לצעד הבא-  ששת הצעדים להגדלת המכירות באתר שלך

1. קידום אורגני- ניהול בלוג

תוכן. תוכן הוא המפתח להגיע ללקוחות שלכם.

הרבה לקוחות פונים אליי ורוצים להשקיע כסף רב בשיווק, בלהגיע לכמה שיותר אנשים. אבל מה עם לדאוג שהאנשים שמחפשים את המוצר שלכם- יגיעו אליכם? לקוח המחפש מוצר מסויים ברחבי הרשת ומגיע לחנות שלכם יהיה בעל פוטנציאל רכישה גבוה יותר מאדם שדפדף ברשת ולחץ על מודעה שלכם.

 

הדרך להגיע לכמה שיותר לקוחות היא באמצעות תוכן רלוונטי לשירותים אותם האתר שלכם מציע. לדוגמא: מנהל חנות וירטואלית המוכרת ציוד לבנייה ושיפוצים יצייד את האתר שלו במאמרים המדברים על שיפוץ הבית, ביקורות על מקדחות מסוגים שונים, השוואות מחירים של ציוד לצביעה וכו׳. יש גם צורך בפעולות טכניות והגדרות נוספות שישפרו את מיקומכם האורגני, אך תוכן הוא הבסיס.

 

2. נוכחות חברתית 

כולם בפייסבוק. כל היום. לא סתם 50% מהמעסיקים אוסרים על העובדים שלהם להתחבר לפייסבוק במהלך היום. יש לכם אתר? הוא חייב להיות בפייסבוק.

הנוכחות הוירטואלית ברשתות החברתיות נותנת ללקוח שלכם ביטחון, הרגשה שיותר קל לפנות...

דרג פריט זה
(1 הצבע)

רימרקטינג דינמי בפייסבוק וגוגל - פרסום לאתרי מכירה


פרסום אתר מכירה - רימרקטינג דינמי בפייסבוק ובגוגל - מחזירים את הגולשים להשלמת הרכישה

גוגל ופייסבוק מאפשרים להציג באנרים או מודעות שיוצגו למי שביקר באתר שלכם על בסיס מוצרים בהם צפה, כך שלקוח שביקר באתר מכירה ובו דף מוצר עם מכונית אדומה , יראה באנרים או מודעות בהם תמונה ופרטי המוצר ילקחו מהאתר, כלומר פרסומת ובה המכונית האדומה. רימרקטינג דינמי מבוצע אוטומטית בעזרת הטמעת סקריפטים דינמיים באתר ויכול להתבצע למאות או אלפי מוצרים. מודעות רימרקטינג הדינמיות מוצגות ברשת כך שכל גולש יקבל תזכורת משמעותית לגבי המוצר בו התעניין והסבירות שישלים את העיסקה גדלה משמעותית.

כך ש גם באתר עם מאות או אלפי מוצרים ואלפי גולשים שונים עדיין כל גולש יקבל באנר המותאם לעמוד המוצר בו התעניין,  וכל זאת בצורה אוטומטית אחרי הטמעת הקודים המתאימים ובניית הקהלים וקמפייני רימרקטינג מתאימים לאתר המכירות שלכם. המודעות הדינמיות מאוד פופלריות ובגלישה באתרי מכירה בארצות הברית השימוש בהן נפוץ מאוד ונחשב ליעיל מאוד בהגדלת אחוזי המרה מאתרי מכירות.  ( תבקרו באמזון במוצר או שניים ותמשיכו את הגלישה ברשת).

כיום ניתן כבר להקים קמפייני רימרקטינג דינמי גם בארץ והכלי נהיה נפוץ יותר ויותר בעקבות התוצאות המעולות והעלויות הזולות יחסית ליצירת מכירות.  מודעות רימרקטינג דינמי - דוגמא- מודעות גוגל

האם מודעות הרימרקטינג הדינמיות של פייסבוק וגוגל שימושיות לאתר האיקומרס שלכם? 

 רימרקטינג רגיל - אם אתם מוכרים שירות או מוצר באתר שלכם רימרקטינג רגיל הוא הבסיס ומומלץ מאוד לבנות קמפיין שירוץ ויציג מודעות להחזרת הגולשים לאתר גם אם אתם...

דרג פריט זה
(2 הצבעות)

לא רואה את נתוני המכירות בגוגל אנליטיקס?

 לא רואה את נתוני המכירות של האתר בגוגל אנליטקס? הגיע הזמן להוסיף דוחות מתקדמים

בשנה האחרונה , כנראה בעקבות הגידול במספר אתרי המכירות והכניסה של אנשים חדשים רבים לתחום  שיווק אתרי המכירות (בעלי אתרים וספקי שיווק ללא ניסיון בתחום ) התחלתי לקבל פנויות רבות ושאלות כמו  " למה אני לא רואה את נתוני המכירות באנליטקס"  או  " איך אני יודע מאיפה הגיעו המכירות באתר שלי ? " כל השאלות הללו התווספו לשאלה הבסיסית יותר "למה אין לי מכירות מהאתר? " "איך אני יודע מה הבעייה בגללה האתר לא מוכר?"

אז החלטתי לכתוב פוסט קצר על העניין ולענות על השאלה הבסיסית: מדוע אתם לא רואים את נתוני המכירות במערכת האנליטקס?  

התשובה די פשוטה והיא שאין נתוני מכירות בדוחות המובנים בגוגל אנליטקס וכי כדי לראות את המכירות שהאתר מייצר יש צורך להוסיף דוחות מיוחדים שנקראים דוחות איקומרס. (יש גם דוחות איקומרס מתקדמים אבל זה לפעם הבאה)

דוחות האיקומרס הבסיסים מבוססים על קוד שנשלח מהאתר, ואת הקוד צריך להטמיע בדפים המכירה, בדפי המוצר ובשאר האתר.  קוד זה שולח מידע אל מערכת גוגל אנליטקס והמערכת יכולה להציגו בדוחות המכירה המיוחדים לאחר מכן.

מעבר לקוד אותו תצטרכו להוסיף לאתר שלכם יש גם צורך בשינויי הגדרות במערכת האנליטקס עצמה ובבניית הדוחות עצמם. ( תצטרכו גם להסתכל בדוחות  מידי פעם )

החדשות הטובות הן שאם אתם עובדים עם פלטפורמות איקומרס נפוצות כמו שופיפי, ביגאיקומרס או מערכות גדולות אחרות תוכלו להטמיע את הקוד לאנליטקס איקומרס בצורה יחסית פשוטה וקלה ואתרי התמיכה של החברות הללו יסבירו בפשטות איך לעשות זאת ( עדיין קצת עבודה )

מתי ואיך להתחיל לשווק ולפרסם את אתר המכירות שלכם?

מתי ואיך להתחיל לפרסם ולשווק את אתר המכירות שלכם?

יותר מכירות מהאתר שלך

את תכנית השיווק של אתר המכירות שלכם מומלץ להכין כבר לפני בניית האתר כך שהאתר יותאם לשוק אליו הוא פונה בדרך האופטימלית, בין הדברים שכדאי חשוב עליהם: שם האתר, שמות קטגוריות המוצרים, שמות המוצרים, מחיר המוצרים, קהל היעד, וההשקעה הכספית אותה אנו מתכננים להשקיע במהלך החצי שנה הראשונה לקיום האתר. 

בעלי חנויות ecommerce משקיעים סכומים גדולים בבניית האתר ולא משקיעים מחשבה בעניין השיווק שלו והתוצאות בהתאם:
מספר הגולשים המגיעים אל האתר הוא נמוך עד אפסי והמכירות לא מגיעות. רבים מתבססים על קידום האתר בצורה אורגנית במנועי חיפוש ( SEO ) והצפה של הרשתות החברתיות בפוסטים שיקודמו על ידי חברים ומכרים. אך לרב האתרים צורה זו של קידום אינה מספקת כדי ליצר נפח משמעותי ולכן מומלץ לפרסם את האתר בתשלום במנועי החיפוש השונים,  פרסום בפייסבוק הוא גם אפקטיבי מאוד, פרסום באנרים ברשת יכול להתאים רק לחלק מהמוצרים והשירותים וכדאי לדבר עם מומחה לפני שמבזבזים כסף.  גם בהחלטה על איש seo כדאי דבר עם מומחה שימליץ על בעל מקצוע עם קבלות. ישנם חאפרים רבים בתחום זה במיוחד עקב העובדה שהתוצאות צפויות להתקבל רק חודשים אחרי תחילת העבודה.

מחשבה מראש על סוג המוצרים אותם תמכרו באתר ומחיר המוצרים והבנה איזה סוג של שיווק מתאים למוצר שלכם תעזור מאוד, ומדידה הצלחות ומה עבד ומה לא חשובה מאוד להתקדמות וכדי לייצר פעילות שייווק שעובדת ומייצרת מכירות. זהו תהליך שבביצוע נכון יהפוך את החנות שלכם לרווחית. כמו כן חשוב...

דרג פריט זה
(2 הצבעות)

 

בניית אתרי eCommerce ( אתרי מכירות )

בניית אתרי eCOMMERCE מבוססי MAGENTO 2 

בניית אתרי מכירה מבוססי ווקומרס

בניית אתרי איקומרס מבוססי שופיפי

 

לא יודעים מהי המערכת המתאימה לבניית אתר המכירה שלכם ?  צרו קשר