כלי חינמי לאופטימיזציה: גוגל אופטימייז Google Optimize

  

גוגל אופימטימייז - מזה אויך זה יעזור לכם לייצר יותר מכירות מהאתר שלכם

מה זה גוגל אופטימייז google optimize?  ומדוע כדאי לשלב את השימוש בכלי לביצוע אופטמיזציה באתרי איקומרס 

במשך שנים אופטימיזציה לאתרים התאפשרה רק לעסקים בעלי תקציב לכלי אופטימיזציה יקרים והיום גוגל משחררת את גוגל אופטימייז: כלי  אופטימיזציה בחינם לכולם!

לא פחות ממהפכה בשוק האופטימיזציה ויום לא שמח במיוחד לחברות כמו אופטימיזלי ו visual website optimizer שמעכשיו יצטרכו להתחרות בגוגל ועוד בכלי ללא תשלום. 

גוגל אופטימייז היא גירסא חינמית לgoogle optimize 360 שהוא גירסת האינטרפרייז לביצוע אופטימיזציה בחברות גדולות, והגירסא החינמית מכילה פיצ'רים דומים תוך הגבלת נפח השימוש ( בדומה  למגבלת השימוש בגוגל אנליטיקס) והגבלות נוספות כמו ביצוע אופטימיזמציה לפי מקור תנועה ועוד.  

 

עידכון 31 למאי - מהיום גוגל מאפשרים חיבור ישיר של Goolge Adwords ל Google Optimize

 

מדוע גוגל נותנים את google optimize בחינם?

בגוגל מכירים את נתוני ההמרות והמכירות של רוב האתרים בעולם והבינו שישנו חסם שמונע מבעלי אתרי המכירות ואתרים בכלל מלשפר את אחוזי ההמרה שלהם:

  • מחסור בידע לכך שיש צורך באופטימיזיציה

  • וחוסר נכונות לשלם על כלי יקר

קרא עוד

דרג פריט זה
(1 הצבע)

דוחות יוזר אקספלורר user explorer גוגל אנליטיקס - הבנת הגולש הבודד

גוגל אנליטיקס - דוחות יוזר אקספלורר user explorer - הבנת התנהגות הגולשים באתרי מכירות

 

גוגל משדרגים את מערכת גוגל אנליטיקס עם הוספה של דוחות מבוססי יוזר שהיו כל כך חסרים במערכת עד היום,  הדוח החדש נקרא יוזר אקספלורר User Explorer והוא יאפשר לכם לעקוב אחרי פעילות המשתמש הבודד במהלך הביקור שלו באתר  וגם במהלך הביקורים הבאים שלו באתר כך שתקבלו נתוני גלישה מאוד מעניינים ושימושיים לשיפור ההבנה של תנועה ואינטרקציה של הגולש היחיד עם  האתר או האפליקציה שלכם בכל שלבי החיים שלו.  דוחות יוזר אקספלור הם דוחות מבוססי client id - כלומר כל גולש שנכנס לאתר מקבל מגוגל מספר יחודי (מעין ת.ז) שילווה אותו במהלך הביקור הנוכחי ובמהלך הביקורים הנוספים שלו באתר, מספר זה יוצג בדוחות גוגל אנליטיקס עבור כל גולש ואיתו המון נתונים מעניינים נוספים.      

אילו נתונים אפשר לראות בדוחות יוזר אקספלורר?

 

דוח יוזר אקספלורר הבסיסי מאפשר צפייה ברשימת הגולשים השונים שביקרו באתר כאשר לכל גול מוצג על ידי מספר - קליינט אי די client id - מספר זה הוא המספר היחודי שכל גולש שמבקר באתר שלכם מקבל מגוגל, הclient id מלווה את הגולש בכל ביקוריו באתר. לכל גולש ניתן לראות את כמות הביקורים ( sessions) ממוצע זמן לביקור, באונס רייט, הכנסות, כמות רכישות שביצע, ואחוז המרה לגולים שהוגדרו מראש

הקלקה על כל  כל אחד ואחד מהגולשים ( על ה client id ) תספק לכם מבט מעמיק מאוד על התנועה וההתנהגות של הגולש באתר או באפליקציה שלכם, תוכלו לראות מאיזה ערוץ הגולש הגיע לראשונה, באיזה דפים ביקר, איזה...

איך תשפרו את אחוזי ההמרה בעזרת דוחות ה SEO החדשים בגוגל אנליטיקס

שיפור המרות ומכירות בעזרת דוחות ה SEO החדשים בגוגל אנליטיקס

 

גוגל משדרגים את מערכת גוגל אנליטיקס והשבוע התבשרנו על עידכון משמעותי נוסף ( אחרי הוספת דוחות USER EXPLORER המאוד מעניינים ) , והפעם חיבור משודרג של נתוני ה google search console  לגוגל אנליטיקס ושדרוג דוח האנליטיקס לתנועה אורגנית.

זהו שינויי קטן אך משמעותי ביותר לקבלת תמונה טובה של ביצועי אתר המכירות שלכם (או כל אתר אחר) ולביצוע אופטימזציה של התנועה האורגנית כך שתייצרו יותר המרות ומכירות!  

אז מה חדש בדוחות גוגל אנליטיקס לתנועה אורגנית ?

 מהעידכון הקרוב, תוכלו לראות בדוח אחד גם את נתוני החיפוש: כמות החיפושים להם נחשף כל דף מהאתר שלכם, את כמות ההקלקות ואת אחוזי ההקלקה לכניסה לאתר, מיקום ממוצע (בחיפוש ) ובנוסף גם לראות את נתוני השימוש של הגולשים באתר שלכם: מספר דפים לביקור, זמני שהיה, באונס רייט,  השלמת יעדים, רכישות ועוד.    

זוהי התמונה של הדוח הצפוי שגוגל פרסמ בהודעה על השידרוג  וכרגילצפויים בהמשך שינויים ועידכונים נוספים:

איך הנתונים בדוחות ה SEO באנליטיקס יעזרו לכם לייצר יותר מכירות?

אם בעבר ביצעתם אופטימזציה שמטרתה לייצר יותר כניסות לאתר, מעכשיו תוכלו...

דרג פריט זה
(8 הצבעות)

איך לפרסם לגולשים במובייל ולמכור בדסקטופ בעזרת פרסום נכון בפייסבוק ובגוגל

איך לפרסם לגולשים במובייל ולמכור בדסקטופ בעזרת פרסום נכון בפייסבוק

שוק הפרסום בגוגל ובפייסבוק עובר שינויים רבים בחודשים האחרונים וכבר חזינו בשינוי גדול מאוד בדף התוצאות בחיפוש בגוגל כאשר גוגל הורידו את מודעות הצד ודחפו את כל המפרסמים להצטופף ב 7 מיקומי פרסום במקום ב11. שינוי זה צפוי להעלות את מחיר הפרסום בגוגל ובמיוחד לפגוע בלקוחות הפחות מקצועיים בעלי דפי הנחיתה הפחות מותאמים ובעלי ציוני האיכות הנמוכים יותר.

אך ישנו שינוי גדול שחווינו בחודשים האחרונים והינו עלייה מתמשכת במחירי הפרסום למכשירי דסקטופ בפייסבוק ודחיפת המפרסמים לכיוון הפרסום במובייל ובכלי פרסום אחרים שפייסבוק מציעה (אינסטגרם, מודעות צד, תנועה מאפליקציות נלוות וכו) שם מחירי ההקלקות עדיין נמוכים משמעותית ומשתלמים לעסקים רבים. כך שכדאי מאוד להשאר מעודכנים ולדעת באילו מודעות להשתמש ובאיזה מבנה מחיר ( תשלום לליד, לקליק, לליק לחשיפה וכו) לנהל את הקמפיינים - ההבדל בתוצאות הינו משמעותי מאוד והעלויות יכולות להיות כפולות ויותר.

לבעלי עסקים רבים המפרסמים כדי לייצר לידים לעסקים שלהם אין בעייה לעבור ולייצר לידים במובייל מכיוון שבמקרים רבים אף יותר קל לקנוורט ( לייצר ליד) במובייל לעומת הדסקטופ  וזאת על ידי שימוש במודעות הלידים של פייסבוק. אך לבעלי אתרי מכירה עליית המחירים בפרסום במודעות דסקטופ הינה קריטית, מכיוון שאתרי סחר מצליחים להפוך לקוחות מבקרים ללקוחות משלמים באחוזים נמוכים משמעותית מתנועת מובייל לעומת תנועת דסקטופ, כשבמקרים רבים השינוי מגיע ל60% ויותר

טבלת אחוזי המרה בגלישה ממכשירים ניידים לעומת נייחים: 

השוואת אחוזי המרה בין גלישה ממכשירים ניידים לגלישה מדסקטופ קרא עוד

דרג פריט זה
(3 הצבעות)

שיפור אחוז המרה בהתבסס על מצב הגולש בתהליך הרכישה

שיפור את אחוזי ההמרה בעזרת הבנה של תהליך הרכישה ( דוחות גוגל אנליטיקס, UX, פרסום )

המטרה של כל אתר מכירה הינה לייצר ארוע בסיסי וחשוב אחד של הגולש - רכישה,  ובתקווה גם חזרה מרובה של הגולש לקניות נוספות. הרכישה עצמה קוראת ברגע אך מבחינת הגולש זהו תהליך, לפעמים קצר מאוד במונחי זמן (דקות ) וביקורים באתר (ביקור יחי)  אך ללקוחות רבים מסע זה הינו ארוך, וכולל ביקורים רבים, זמן ארוך בין הפגישה הראשונה ועד הקנייה ( מימים בודדים ועד חודשים )  ו"פגישות" מרובות עם העסק שלכם אונליין.

לרב ככל שהשרות או המוצר שנרכש הינו יקר יותר, מורכב יותר, או דורש מעורבות של כמה אנשי מקצוע לקבל החלטה כך גודל הזמן בין הביקורהראשון או האינטרקציה הראשונה של הגולש עם המוצר/שרות ועד סיום התהליך ברכישה.

שיפור מכירות באתרי מכירה

לדוגמא: באתרי תיירות התהליך לוקח כ 3 שבועות מהרגע שהגולשים שוקלים להזמין טיסה ומלון ועד סיום התהלי ברכישה באחד האתרים בתחום. התהליך כולל ביקור באתרים בתחום, השוואות, דיונים, בדיקות, החלטה וקנייה בפועל. לעומת זאת תהליך המכירה באתרי מכירת צעצועים מתאפיינת בתהליך רכישה קצר יותר משמעותית.

התהליך כולל: הכרות ראשונית, מחשבה על הצורך, החלטה על קנייה, השוואת ספקים, ובסוף החלטה איפה לקנות וקנייה, ככל שהמוצר יקר, חשוב, או מורכב התהליך יותר מושכל ופחות אמוציונלי וכאשר דרוש גם שיקול ארגוני וקבלת אישורים מכמה גורמים, התהליך מתארך אפילו יותר. לכן ככל שמתרחקים ממוצרי צריכה B2C למוצרים עסקיים B2B התהליך בדרך כלל ארוך יותר ורואים זאת בברור בנתוני גוגל אנליטיקס או במערכת...

דרג פריט זה
(4 הצבעות)

לא רואה את נתוני המכירות בגוגל אנליטיקס?

 לא רואה את נתוני המכירות של האתר בגוגל אנליטקס? הגיע הזמן להוסיף דוחות מתקדמים

בשנה האחרונה , כנראה בעקבות הגידול במספר אתרי המכירות והכניסה של אנשים חדשים רבים לתחום  שיווק אתרי המכירות (בעלי אתרים וספקי שיווק ללא ניסיון בתחום ) התחלתי לקבל פנויות רבות ושאלות כמו  " למה אני לא רואה את נתוני המכירות באנליטקס"  או  " איך אני יודע מאיפה הגיעו המכירות באתר שלי ? " כל השאלות הללו התווספו לשאלה הבסיסית יותר "למה אין לי מכירות מהאתר? " "איך אני יודע מה הבעייה בגללה האתר לא מוכר?"

אז החלטתי לכתוב פוסט קצר על העניין ולענות על השאלה הבסיסית: מדוע אתם לא רואים את נתוני המכירות במערכת האנליטקס?  

התשובה די פשוטה והיא שאין נתוני מכירות בדוחות המובנים בגוגל אנליטקס וכי כדי לראות את המכירות שהאתר מייצר יש צורך להוסיף דוחות מיוחדים שנקראים דוחות איקומרס. (יש גם דוחות איקומרס מתקדמים אבל זה לפעם הבאה)

דוחות האיקומרס הבסיסים מבוססים על קוד שנשלח מהאתר, ואת הקוד צריך להטמיע בדפים המכירה, בדפי המוצר ובשאר האתר.  קוד זה שולח מידע אל מערכת גוגל אנליטקס והמערכת יכולה להציגו בדוחות המכירה המיוחדים לאחר מכן.

מעבר לקוד אותו תצטרכו להוסיף לאתר שלכם יש גם צורך בשינויי הגדרות במערכת האנליטקס עצמה ובבניית הדוחות עצמם. ( תצטרכו גם להסתכל בדוחות  מידי פעם )

החדשות הטובות הן שאם אתם עובדים עם פלטפורמות איקומרס נפוצות כמו שופיפי, ביגאיקומרס או מערכות גדולות אחרות תוכלו להטמיע את הקוד לאנליטקס איקומרס בצורה יחסית פשוטה וקלה ואתרי התמיכה של החברות הללו יסבירו בפשטות איך לעשות זאת ( עדיין קצת עבודה )

 

בניית אתרי eCommerce ( אתרי מכירות )

בניית אתרי eCOMMERCE מבוססי MAGENTO 2 

בניית אתרי מכירה מבוססי ווקומרס

בניית אתרי איקומרס מבוססי שופיפי

 

לא יודעים מהי המערכת המתאימה לבניית אתר המכירה שלכם ?  צרו קשר